CE Nedir?
 Bireysel Isıtma
 Endüstiyel Isıtma
 Teklif İsteği
profil

ERENSAN ŞİRKETLER GRUBU


ERENSAN Şirketler Grubu, 1966 yılında Türkiye'de kurulan, endüstriyel ve konut tipi kazan üreten ve pazarlayan bir sanayi girişimidir.

GRUP ŞİRKETLERİ : Erensan Isı Cihazları Pazarlama ve Servis A.Ş. - Erensan ürünlerinin pazarlanması, satış ve satış sonrası hizmetlerini ve dış ticaret işlemlerini yürütmektedir.
Erensan Isı Tekniği Sanayi ve Ticaret A.Ş. - Konut tipi merkezi ısıtma kazanı, buhar kazanı ve basınçlı kap üretmektedir.
Erensan Echipamente Termice S.r.l
FAALİYETLER :
Grup faaliyetleri operasyonel olarak ikiye ayrılmaktadır.

1. Domestik Isıtma Bölümü (RHD)
RHD; merkezi ısıtma kazanı, brülör, pompa ve kontolleri üretmekte ve pazarlamaktadır.

2. Proses Isıtma Bölümü (PHD)
PHD; endüstriyel buhar, kızgın su ve kızgın yağ kazanları ile endüstriyel kazan dairesinin aksamları olan pompa, kontroller ve diğer ikincil aksamları pazarlamaktadır. Taahhüt grubu ise endüstriyel müşteriler için anahtar teslimi kazan dairesi kurmaktadır.

ÜRETİM :
Grup Yozgat'ta dev bir üretim tesisine sahiptir.
Yozgat fabrikası ise merkezi ısıtma kazanı, buhar kazanları, kızgın su kazanları gibi endsütriyel ürünler üretmektedir. Yozgat, Ankara'nın 200 km. doğusunda yer alan ve özel yatırım teşvikleri olan bir ildir. Yozgat, konum olarak Anadolu'nun merkezinde yer almakta ve doğudan, batıdan ve kuzeyden uzanan doğalgaz borularına stratejik olarak yakın bulunmaktadır. Yozgat fabrikası 30.000 m² açık alana ve 10.000m kapalı alana sahiptir.

HACİM :
Grubun; İstanbul Merkez, Ankara Bölge Ofisi ve Yozgat Fabrikasında toplam 270 personel çalışmaktadır.

İHRACAT - PAZARLAR :
Kurulduğu günden bugüne, 100.000'nin üzerinde kazan satışı ile Erensan Grubu, Türkiye endüstriyel ve merkezi ısıtma kazan sektörünün lideridir. Grup tüm faaliyet alanlarında; başta Fransa, İtalya, İngiltere, Rusya, İspanya olmak üzere, Avrupa, Afrika ve Ortadoğu'yu kapsayan 70 ülkede faaliyet göstermektedir. Erensan'ın, Dünyanın önde gelen kazan imalatçıları ile de fason üretim anlaşmaları bulunmaktadır.

BİLGİ VE TEKNOLOJİ :
Grubun, İsviçreli YGNIS markası ile 1966 yılından beri süren, kazan tasarım ve know-how lisans anlaşması bulunmaktadır. Bunun yanında, Grup ARGE departmanında kendi mühendis ekibi ile kazan, basınçlı kap ve eşanjör tasarımları yapmakta, farklı uygulamalar için ürünler geliştirmektedir.

SERTİFİKALAR :
Bureau Veritas, TSE, TSEK, GOST ve GOSGORTECHNADZOR, UKRPRO TÜVSÜD, DVGW, BUREAU VERITAS, ADVANTICA, SZUTEST ve TECHNIGAS gibi Avrupa'lı onaylanmış kuruluşlar tarafından ürünler CE Sertifikası ile belgelendirilmiştir. ISO 9001 : 2008 Kalite Yönetim Sistem Belgesi Bureau Veritas'tan alınmıştır.

ISILAB :
3 MW kapasitesi ile sadece Türkiye'nin değil Avrupa'nın da en büyük ısı laboratuarıdır. 92/42/AT Yeni Sıcak Su Kazanları ve 2009/142/AT Gaz Yakan Cihazlar Yönetmeliklerine göre CE işaretlemesine ilişkin kapasite, verim ve baca gazı emisyonlarının ölçümleri ile gerek diğer tüm ölçümler eğitimli ve uzman personel tarafından onaylanmış kuruluş nezaretinde yapılabilmektedir. Tüm ölçüm ve kayıt cihazları ilgili standartlara ve yönetmeliklere uygundur.  Ana Sayfa | Hakkımızda | Ürünler | Servis | Referanslar | Sertifikalar | İletişim | Site Haritası Tüm hakları saklıdır. erensan° 2007