Ar-Ge, çalışmalarını “Müşteri İçin İnovasyon” anlayışıyla sürdürmektedir.

İnovasyon (yenileşim), Erensan’ın 50 yılı aşkın bilgi birikimi ve tecrübesinin gelişimi sonucu ortaya çıkmaktadır.

Erensan’ın azim, tecrübe ve bilgi birikiminin oluşturduğu sağlam temelin üzerine kurulan genç, dinamik ve yenilikçi Ar-Ge kadrosu, çözüm odaklı çalışmaları ile sektöre öncülük etmekte, sektörel yenilikleri yakın takip altında tutmaktadır.

Piyasa beklentileri ile müşteriye ve sektöre özel çözümler Erensan Ar-Ge’sinin öncelik konularıdır.

Sürekli değişimin ve gelişiminin temelinde müşteri ihtiyaçları ve beklentilerine önem vermesi yatar.

Müşteriye, beklentisinden fazlasını sunarak, bilineni zorlayan, pazarda farklılaşmayı gerçekleştiren Erensan Ar-Ge Bölümü, Türkiye’de ilk ve tek yapılan tasarımları ve her biri müşteriye özel verimli çözümleri ile piyasada adını söz ettirmeye devam etmektedir.

Yaratıcılığın ön plana çıkması şirket kültürü haline gelmiş ve her alanda inovasyonun izleri göze çarpmaktadır.

Erensan Ar-Ge Faaliyetleri

Ar-Ge, Groupe Atlantic bünyesinde “Kazan Uzmanlık Merkezi (Pressure Jet Boilers Competence Center)” olarak grup şirketleri ile ortak projeler yürütmekte ve uzmanlığıyla projelere yön vermektedir.

Alanında iyi bir Ar-Ge organizasyonun yanı sıra akademik ve bilimsel olarak da güçlü bir Ar-Ge sistemi oluşturarak; grubun ürün gamını genişletmekte, grubun faaliyetlerini etkileyebilecek ileri teknolojileri ön görmekte, değerlendirmekte ve bu teknolojilerin etkin kullanımına katkıda bulunmaktadır.

Ulusal ve uluslararası pazar gereksinimlerine göre ilgili yönetmelik, standart ve mevzuatları büyük bir ciddiyetle takip ederek, en doğru ürün için tasarımın tüm aşamalarını titizlikle yürütmektedir.

Ürünler, ilgili standartlara ve yönetmeliklere uygun belgelendirilmektedir.

Yeni teknolojilerin değerlendirilmesi ve incelenmesi için konusunda uzman kadrolar kurulmaktadır.

Yenilikçi ürünlere dönüşebilecek prototipler geliştirilmekte ve bünyesinde bulunan laboratuvar ile sürekli testler yapılarak ürün pazara arz edilmeden önce tasarımın detayları tamamlanmaktadır.

Üretim aşamasına yön vermekte ve müşteri memnuniyeti için her alanda destek olmaktadır.

Erensan AR-GE teknoloji ve yatırımları

Teknolojiye ayak uyduran,  konusunda uzman ve dinamik kadrosu sayesinde yazılım ve tasarım programları Solidworks, Creo, AutoCad ve VVD ile hızlı ve ideal dizayn çözümleri sağlanmaktadır.

3 MW kapasiteli ısı laboratuvarı bünyesinde, 92/42/AT Sıvı ve Gaz Yakıtlı Yeni Sıcak Su Kazanlarının Verimlilik Gereklerine Dair Yönetmelik, 2016/426/AB Gaz Yakan Cihazlara Dair Yönetmelik ve 2009/125 Ekodizayn Yönetmeliği kapsamındaki Isıl Kapasite, Verim, Isıl Kayıplar ve Baca Gazı Emisyon Ölçümleri yapılmaktadır.