Biz Kimiz

1966 yılında Isı sektöründe faaliyetlerine başlayan ERENSAN gerçekleştirdiği yatırımlar ve sunduğu ilklerle,Türkiye ‘de endüstriyel ve ticari kazan üretimine öncülük etmiştir.

Merkezi İstanbul’da yer alan firmanın lstanbul Merkez, Ankara Bölge Müdürlüğü, Yozgat Fabrikasında toplam 270 personel çalışmaktadır.

ERENSAN üretiminin % 50’sini ihraç etmekte olup  başta Fransa, ltalya, lngiltere, Rusya, ispanya olmak üzere, Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’yu kapsayan 80 ülkede faaliyet göstermektedir.

Ürünler, Avrupa direktiflerine ve normlarına uygun olarak üretilmektedir. Bureau Veritas (CE Certification), Türk Lloydu, TSE, ISO 9001 (TÜVSÜD), GOST ve GOSGORTECHNADZOR (Rusya Federasyonu), UKRPRO (Ukrayna), Bureau Veritas gibi değerlendirme kuruluşları ürünlerini sertifikalandırmıştır.

2011 yılında yerel ve küresel büyüme planları çerçevesinde dünya ısıtma sektör lideri Fransız GROUPE ATLANTIC bünyesinde yer almıştır.İki büyük grubun bir araya gelmesiyle daha güçlü bir yapıya kavuşan ERENSAN, global hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir.

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden ERENSAN 2017 yılında Groupe Atlantic ARGE YETKİNLİK MERKEZİ olarak seçilmiştir. AR – GE departmanında kendi mühendis ekibi ile kazan, basınçlı kap, eşanjör ve ekonomizör tasarımları yapmakta, farklı uygulamalar için ürünler geliştirmektedir.

Faaliyetlerimiz

Grup faaliyetleri operasyonel olarak ikiye ayrılmaktadır;

  1. Domestik Isıtma Bölümü (RHD)
  2. Proses Isıtma Bölümü (PHD)

RHD; 10MW’akadar merkezi ısıtma kazanları ve ilgili tüm ekipmanları
üretmekte ve pazarlamaktadır.

PHD; uzmanlık alanı endüstriyel kazanlardır. Üretim aralığı 23 MW’a
kadar uzanır. Üretim programı; endüstriyel buhar, kızgın su ve kızgın yağ
kazanları ile endüstriyel kazan dairesi aksamları olan pompa, kontroller ve
diğer ikincil aksamları pazarlamaktadır.

Her iki bölüme de hizmet veren Taahhüt gurubu, bölgesel ısınma, buhar ve
kızgın yağ kazan daireleri için anahtar teslimi projeler yapmaktadır.

null

ÜRETİM

Yozgat Fabrika, sıcak su, kızgın su, buhar, kızgın yağ ve atık ısı kazanları, buhar jeneratörleri, eşanjörler, ekonomizörler, bacalar ve basınçlı kaplar üretmektedir.
Yozgat Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulu bulunan fabrika 50.000 m2 açık alanda 15.000 m2 kapalı alana sahiptir.
null

İNSAN KAYNAKLARI

Grupta; İstanbul Merkezde 87 personel, Ankara Bölge Müdürlüğünde 8 personel ve Yozgat Fabrikada 170 personel olmak üzere 14.02.2019 tarihi itibariyle toplam 265 personel çalışmaktadır.
null

PAZARLAR

Kurulduğu günden bugüne, 50.000’in üzerinde kazan satışı ile Erensan Grubu, Türkiye endüstriyel ve merkezi ısıtma kazan sektörünün lideridir. Grup tüm faaliyet alanlarında; başta Fransa, İtalya, İngiltere, Rusya, İspanya olmak üzere, Avrupa, Afrika ve Ortadoğu’yu kapsayan 70 ülkede faaliyet göstermektedir.
0
Müşteri
0
Ürün
0
kg/h Buhar